Ana Sayfa > Hizmetlerimiz > Gömülü Yazılım

GÖMÜLÜ YAZILIM

Gelişen teknolojiyle birlikte, günlük hayatımızda kullandığımız telefon, tablet gibi elektronik cihazlardan, ev eşyalarımıza, arabamızdan endüstriyel makinelere kadar, hızlı bir değişim süreci yaşamaktayız.

Cihazların yetenekleri ve özellikleri şaşırtıcı biçimde değişiyor. Artık telefonumuzla müzik dinleyebiliyor, fotoğraf ve video çekebiliyor, internette paylaşabiliyoruz. İnsanların rahatlık ve konfor arayışı, daha yüksek verimli, az enerji tüketen, daha küçük ve hafif cihazları geliştirmeye olan yönelimi arttırıyor.

Kullanıcı davranışlarına uyum sağlayabilen arayüz yazılımları, yapay zeka ile el yazısı, ses ve görüntü tanıma özellikleriyle mükemmele yakın sistemlerle karşılaşıyoruz.

Bütün bu gelişmeler yaşanırken, donanım platformları, yazılım geliştirme ortamları, işletim sistemleri de geliştiriciler için gittikçe karmaşık bir hale geliyor. Bir taraftan imkanlar artarken, diğer yandan hedefe giden yollar karmaşıklaşıyor.

Geliştirilecek ürünün sabit ve opsiyonel gereksinimleri, hedef kitlesi, arge bütçesi gibi bir çok kriterin çok iyi analizi ile başarı yakalanabiliyor. Aksi takdirde zaman, emek ve para boşa gidiyor, özgüven erozyonu ve öğrenilmiş çaresizlik artıyor.